środa, 16 października 2013

Profesje 3 - Neuroshima

Bandyta
„ Ty, skroimy go? ”Nie ma to jak przemoc co?
       Takich ludzi, na traktach jest całe mnóstwo. Czasem łączą się w grupy zorganizowane i tworzą gangi. Wtedy stary, jeżdżą po stanach i napadają pierwszych lepszych podróżnych. Czasem mi się tak wydaje, że to najbogatsi ludzie w całych stanach, przecież tylko dobytku co oni nakradli zrabowali to chyba nikt. Wtedy mi się przypomina, że większość z nich to albo całość przepiją albo wciągną z kolejną działką tornada, albo jeszcze inaczej, zostawią w burdelu. Wolna amerykanka jak to by powiedział ktoś tam, nie ważne
Cechy (wybierz jedną z nich):
Gamble albo życie
Najczęściej wypowiadana fraza przez bandytów, chyba skutkuje, jednak zazwyczaj po tym, jak biedna ofiara odda resztę skażonego żarcia i tak zostaje zabita. Bohater otrzymuje umiejętność zastraszanie na poziom 4.

Siłka
Prawdziwy bandzior powinien być dobrze zbudowany prawda? W tym celu musi ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, ty masz to już za sobą, dodajesz 4 do atrybutu budowa.

Meteorolog
„W dzień, umiarkowane zachmurzenie, opady prawdopodobnie znikome, wiatr zachodni, temperatura około1 15 C, za to w nocy będą burze i tornada. ”


Pogoda potrafi zaskoczyć wielu podróżników, ale nie Ciebie, Ty chyba masz jakiś barometr w dupie, że wiesz kiedy zacznie padać.
       Dobra, to teraz możesz mi powiedzieć jaka będzie pogoda jutro? Widzisz, chciałbym wyruszyć do sąsiedniego miasta a nie wiem co mam ze sobą zabrać. Pogoda bardzo szybko się zmienia, za chwilę może grzać słońce i będzie trzydzieści stopni, a po tym sypnie śnieg a temperatura spadnie poniżej zera. Takie są realia w dzisiejszych czasach, ale teraz, Tobie płacę, za to, byś mnie uprzedził i wytłumaczył co i jak. Chce się dowiedzieć, co do odpowiedniej minuty, kiedy będzie słońce kiedy mam się schronić przed deszczem. Grube Gamble, chyba interes dobry co?
Cechy (wybierz jedną z nich):
Barometr w dupie
To działa tak, wstajesz rano i czujesz w dupie, że będzie padało, Wstajesz rano i swędzi cię dupa, znaczy będzie słońce, potem masz napad hemoroidów i wiesz, że w nocy będzie przymrozek. Kapujesz? Każdego ranka, możesz zdać BT test percepcji, a wtedy MG musi podać Ci prognozę pogody na cały dzień.

Statki na niebie
Każdy meteorolog, musi umieć interpretować niebo nocą, wie gdzie są te wszystkie parowozy z gwiazd, a to znaczy, że wie gdzie jest północ, a to znaczy że nigdy się w nocy nie zgubi. Proste? Jeśli będzie dużo chmur, MG może zarządzić test percepcji, o stopniu zależnego od zachmurzenia.Hodowca
„ Ciiip, Ciipp cip cip cip!! Taś, taś taś! Do lwa kurwa, do lwa? ”


Wszystkich szpanerów z dużą giwerą mamy pod dostatkiem, aż chce się rzygać. A ktoś musi się bydłem zajać, no gnatem się nie najem, prawda?
       Sprawa ma się tak, ty hodujesz jakieś zwierzatka, czy to bardziej przyjemne jak świnki lub mniej, lub takie które potrafią obronić swojego pana. Czekaj ktoś puka. Oooo!! Jaka słodka mordka? Twój? Rękę odgryzie co? Ładny piesek no ładny ładny, podoba mi się. Wydaje mi się, że jesteś z tych normalnych, widzisz, kiedyś słyszałem o gościu, który podróżował przez stany ze swoją, świnią. Dasz wiarę? Traktował ją lepiej niż jakąś księżniczkę, ale i tak jak w końcu przymierał głodem, to ją zabił, upiekł i zjadł, po czym zmarł, bo się okazało, że była skażona jak całe Miami.


Cechy (wybierz jedną z nich):
Opiekun
Ile miałeś już zwierząt pod swoją opieką? Na pewno całą masę, opiekowałeś się papugą cioci, kotkiem babci i mutkiem kumpla w jednym czasie i żaden z nich nie narobił Ci na dywan, to się nazywa moc skupiająca uwagę. Posiadasz umiejętność Opieka nad zwierzętami na poziomie 3.

Pies
Każdy chciałby mieć pieska, który jest w stanie go obronić, przytulić i ogrzać w czasie podróży na pustyni. Widzisz, ty takiego przyjaciela właśnie masz! Statystyki sprawdź w podręczniku.

Siad!
No, potrafisz nauczyć to bydle, by skakało na gwizdek, robiło pompki a przy okazji przynosiło frytki w zestawie HappyMeal, kumasz? Wszystkie testy związane z oswajaniem i nauką swoich podopiecznych, masz o poziom niższe.

2 komentarze:

Sidson pisze...

Fajne pomysły, ale:
Bandyta = Ganger
Zamiast na okrętkę robić nową profesję lepiej dać cechy do starej.

Meteorolog - świetny pomysł, niezłe wykonanie... ale czy chciałbyś nim grać?

Hodowca = Człowiek z Pustyni + Treser Bestii. Tutaj również się zastanawiam czy jest sens mnożyć byty ponad potrzebę.

Ogólnie wymyślasz fajne cechy, ale nie zachowujesz balansu. Przepakowana jest cecha Siłka, a Statki na Niebie muszą być lepiej sprecyzowane. Bo co to znaczy "nie zgubi się"? Nawet jeśli wie gdzie jest północ, to skąd wie, gdzie jest mieścina do której się kieruje? Jeżeli ma kątomierze i inne narzędzia - spoko. Ale gołym okiem nie jesteś w stanie określić położenia geograficznego z wystarczającą dokładnością.

MuzyQ pisze...

Jeśli chodzi o cechę meteorologa Statki na niebie, masz rację - poprawię to i sprecyzuję.
Jeśli chodzi o meteorologa - tak chciałbym. I mam nadzieję nim kiedyś zagrać. W wypadku, kiedy będzie prowadzona kampania "surwivalowa" - a wszelakie warunki pogodowe rzucone przez przez MG, mogą zabić - to się może przydać - poza tym - planuję dodać kilka cech.

Jeśli chodzi o hodowcę - to połączenie było celowe.