Łowca Duchów
„ Ej, tam naprawdę, tam coś było! ”


Ci, którym padło na mózg i widzą na około same paranormalne zjawiska, stają się łowcami duchów.
       Rozumiem, nasz świat się zmienił, całe mnóstwo ludzi zwariowało i oszalało. Mamy pełno wariatów, masę plotek. Ludzie chowają w głowach urojenia większe lub mniejsze. Najbardziej popierdoloną rzeczą - jest wiara w duchy, kumasz? Moloch, go widzisz, bandyci są i ich widzisz, tornado jest  możesz je wciągnąć To powiedz mi teraz, czy widać  duchy? Co one w ogóle robią? Straszą? Zabijają? Chyba nie, przynajmniej nigdy o tym nie słyszałem. Najprawdopodobniej, jesteś po prostu jedną osobą z tych pojebańców, którym zrobiono kisiel z mózgu.


Cechy (wybierz jedną z nich):
Szósty Zmysł
Widzisz? No właśnie, ja nie widzę ale Ty tak. Czujesz? Zapewne, bo ja nic nie czuje. Za każdym razem kiedy pojawia się w twojej okolicy jakaś paranormalna moc – MG musi ciebie przed tym ostrzec. Kiedy zdasz pozytywnie trudny test percepcji – MG musi udzielić ci informacji na temat źródła owej mocy.

Medium
I tak ci w to ludzie nie uwierzą, ale potrafisz rozmawiać z duszami zmarłych. Nie tylko je słyszysz i możesz do nich normalnie mówić, ale widzisz je. Tylko wiesz, jak patrzą na ludzi którzy mówią do „siebie”? No właśnie, pamiętaj o tym.

Komentarz Autora: Profesja według mnie bardzo fajna, ale może mieć zastosowanie w kampaniach w klimacie horroru. Polecam używać jej w kolorze rdzy i rtęci. Postawienie na drodze graczy ducha, z którym może rozmawiać gracz  może być ciekawym motywem  nowym.Rusznikarz
„ Daj mi to cacko w łapki, to naprawię je. ”


Słuchaj, mam tu winchestera, no skubany się zaciął na amen, zrobisz coś z tym?
       Dasz wiarę? Podobno ktoś z posterunku się tobą interesował, masz wzięcie stary, w końcu nie ma tu nikogo kto by się tak znał na broni jak ty. Kurde masz wiedzę o samoróbkach i umiesz naprawić każdą broń. Nie żeby coś, ale też tak bym chciał, powiedz chyba masz smykałkę do pukawek w genach, co? Nie dobra, napraw mi tą broń. Dostałem ją rok temu od takiego jednego wędrowca, podobno był jakimś zaklinaczem i ją zaczarował  ta broń nigdy nie miała chybić. Czy to prawda? Jak dotąd się sprawdzała. Tylko jednego jest pewien, zepsuło się, a ty jesteś ostatnią moją nadzieją, jeśli mi nie pomożesz, mogę tego gnata wyrzucić na złom i kupić od ciebie coś nowego. Tak czy owak wyjdziesz na swoje bo dostaniesz ode mnie gamble, przejebane.
Cechy (wybierz jedną z nich):
Sztukmistrz
Do ciebie zgłaszają się wszyscy użytkownicy wszelakiej broni palnej, bo jesteś jedyna osobą, która może takie zabawki zrobić i je naprawić. Startujesz z umiejętnością rusznikarstwa na poziomie 2.

Ta broń jest moja, nigdy się nie zatnie
Musisz wybrać jedną umiejętność w broni palnej (karabiny, pistolety, pistolety maszynowe). Kiedy strzelasz z wybranego egzemplarza rodzaju broni nie może ona się zaciąć. Kiedy wypadnie 20 automatycznie choć by nie wiem co... ale broń będzie sprawna.

To jest moja broń, czyli jest lepsza od Twojej, bo jest moja.
Cała zasadę można streścić do tego – że broń palna której używasz, ma zwiększony współczynnik przebicia pancerza o 1. Wiesz czemu? Bo jest twoja i wiesz jak z tego strzelać.


    Saper
„ Wiesz ile razy w życiu może się pomylić? Raz. ”

Tu niedaleko miasteczka wykryto całe pole minowe wiadomo Ci coś o tym?
       Wydaje mi się, że saperzy nie tylko potrafią zręcznymi i pewnymi rękoma rozbrajać mniejsze i większe ładunki ale doskonale wiedzą jak je założyć
 by nikt nie mógł ich rozbroić. Taka robota musi być prawdziwą sztuką prawda? Każdy popełnia błędy no nie ma ludzi idealnych ale powiedz mi jak to się dzieję, że ty żyjesz? Dziwne, wiesz dlaczego? Znasz takie powiedzenie, że saper może się tylko raz w życiu pomylić? Pamiętaj nikt nie jest idealny każdy może popełnić błąd. Zdajesz sobie sprawę z tego, że to będzie jedyny i ostatni błąd w twoim życiu? Hmmm, nic nie mówisz a mnie zastanawia jeszcze jeden fakt. Co sprawa ci więcej radości, rozbrojenie bomby i uratowanie dupy swojej i innych, czy rozwalenie wszystkiego w trzy dupy?Cechy (wybierz jedną z nich):
Pewna ręka, jasny umysł
Słyszałem o takich gościach, którzy w trakcie roboty znaczy podczas rozbrajania ładunku wpadali w taki trans i nie dostają żadnych modyfikatorów do rozbrajania od warunków otoczenia czy od ran i innych dupereli liczy się tylko on i ta tykająca bomba która ma jebnąć.

Łebski łeb
Nie przeczę, widać, że wiesz jak rozmontować każdy zapalnik, wiesz jak go zmontować, wiesz jak podłożyć gdzieś bombkę no i wiesz, i wiesz, i wiesz dużo na ten temat. Czy to by znaczyło, że zaczynasz grę z zestawem Pirotechnika na poziomie 2? Chyba tak.

Łopa Gangam Stajl
Widzisz, że coś wybucha zginąć? Robisz łopa gangam stajl i nie wybucha. Wystarczy, że zatańczysz. Używajcie tej cechy z rozwagą – niektórzy twierdzą, że istoty zwane MG jej nie lubią i się mszczą.

Tak śmierdzi trotyl
Możesz wyczuć bombę i inne ładunki wybuchowe w twoim otoczeniu po zdaniu trudnego testu percepcji lub sprytu. 


Inżynier
„ Zbychu, wyżej to! WYŻEJ NO! ”


Wiesz co? Takich ludzi jak Ty z takim fachem nam potrzeba!
       Każda osoba, która rozumie co się dziś dzieje i wie jak to wszystko do kupy postawić z powrotem po wojnie jest na wagę złota. Słuchaj, nie interesuje mnie skąd masz taką wiedzę i kto Ci to powiedział. Bierz ludzi, zwołuj, kieruj nimi i odbuduj nasz kraj. To jest twoja praca i powołanie. Darzę ciebie szacunkiem i innych przedstawicieli twojej profesji bo wiem co potraficie zrobić z kupy złomu. Przyjedziecie do wioski a po dwóch dniach jest tam forteca nie do zdobycia. Myślę, że większość z was jest z NY, czy mam rację? To jest ta szkoła, przetrwania, odbudowa i zero jakiś złudzeń liczy się tylko ciężka praca. Słuchaj, koniec gadki w nocy mogą przyjść mutki a nie jest gotowa palisada przyjacielu, choć idziemy walczyć o lepsze jutro.Cechy (wybierz jedną z nich):
Forteca w wiosce
Ten zmysł, jest rozwinięciem twoich talentów, które złapałeś będąc w NY, dlatego jeśli bierzesz tę cechę musisz mieć pochodzenie z Nowego Yorku.
Słuchaj, kiedy wchodzisz do wioski, możesz ją zamienić w fortecę przez którą nie przebije się żaden mutek. Mało tego, ludność zamieszkująca powinna być Tobie za to bardzo wdzięczna. Darmowa wyżerka, nocleg, jakieś ukłony ze strony straży, mały poczęstunek, rozumiesz?

DaVinczy
Masz jakiś tęgi umysł, wiesz? Dodajesz 1 do sprytu! Poza tym jesteś w stanie rozczytać wszelakie plany i schematy wystarczy, ze zdasz trudny test percepcji lub sprytu.

Do jutra to ma być skończone!
Niektórzy rodzą się przywódcami i potrafią zorganizować całą bandę debili i zmobilizować ich do pracy. Kiedy organizujesz jakąś pracę i kierujesz ludźmi dodajesz 2 do charakteru na czas testów.

Kumple z cechu
Poznałeś Ziomaków Tobie podobnych i to dużo, masz do wykorzystania 150 gambli na znajomych z tą profesjach Ty. Nie możesz stworzyć przyjaciela na śmierć i życie.Łowczy
„Widzisz, to mój talizman, biały róg jednorożca. ”


Lubisz nosić przy sobie fajne rzeczy, rozumiem trofea ze zwierzyny i takie klimaty. Znaczy Pan Łowczy?
       Wszyscy bawią się strzelbami a Ty, łukami. Wszyscy bawią się karabinami a ty kuszą i wreszcie wszyscy rzucają granatami, a ty strzelasz z procy. Chodzisz po krzakach, czaisz się na swoje ofiary i po cichu zdejmujesz cele ładując miedzy oczy. Fajna zabawa. Nie ma dużych uszkodzeń celu. No bo jak strzelisz taką dwururką to już dużo tego mięcha nie ma prawda? To były fakty a teraz porozmawiajmy o mitach. Czy to prawda, że niektórzy łowczy potrafią telepatycznie porozumieć się z zwierzętami, lub potrafią je jakoś wyczuć z kilometrów? Milczysz. Wiesz, może masz racje. Pewnych rzeczy lepiej nie wyjaśniać i zostawić je w spokoju.Cechy (wybierz jedną z nich):
Po cichu
Masz specjalne podejście do zwierzyny. Za każdym razem kiedy skradasz się do swojej ofiary (zwierzęcia lub mutanta) to w teście przeciwstawnym bierzesz pod uwagę najmniejszy wynik z trzech kości. Jednak nadal musisz zdać test na dwóch kościach.

Drapieżnik
Zwierzynę znajdziesz praktycznie wszędzie, a to znaczy, że możesz znaleźć żarcie praktycznie wszędzie, rozumiesz powagę sytuacji? Twoje testy polowania w terenie(pustynny lub roślinny) są o dwa poziomy niższe!

Zwierzęcy instynkt
Mity? Raczej nie. To tylko nie dopowiedzenie. Istotnie – potrafisz wyczuć zwierzynę, zabić i zjeść – wiesz co jest najciekawsze? Możesz się z nimi kontaktować niewerbalnie, jak to się dzieje to nie wiem? Ale dziwnym trafem, rozumiesz czasem co niektóre zwierzaki chciałby powiedzieć. Jedna informacja, nie wiem czemu, ale ludzie którzy są wyczuleni na mutanty, mogą na Ciebie reagować, jeśli wiesz o czym mówię. Nie, nie pytaj mnie czy jesteś człowiekiem, dla mnie jesteś Łowczym.

Mistrz dawnych broni
Umiejętności w pakiecie dystansowym, masz na poziomie 2, to chyba dobrze nie?


Kolekcjoner 
Sam od bardzo dawna polujesz na wszelakie zwierzęta. Posiadasz w swoim dzienniku kilka zapisanych istot, które brakują ci do zdobycia tytuły "Jebany Kolekcjoner". Musisz opisać trzy zwierzęta jakich poszukujesz jeśli je znajdziesz i zabijesz otrzymujesz punkt Sławy.
Oczywiście możesz zrobić sobie z tych bestii trofea, każde z nich będzie miało na ciebie inny wpływ jeśli je będziesz trzymał przy sobie. Jedno trofeum może zapewniać premię +1 do wybranej umiejętności z pakietu przetrwanie.


Pilot
„ Po wojnie wszystko spadło ale ja nadal cofam się w przeszłość i przypominam sobie czas, kiedy mogłem po prostu latać ”


Piękny jest naprawdę, podoba mi się, szkoda, że już nigdzie nie spotkasz latającej maszyny, pokaż no jeszcze raz zdjęcie.
       Nie wiem czy to prawda, ale być może, na posterunku mają jakieś śmigło na chodzie, co? Myślę, że tam by się dla ciebie robota znalazła najszybciej, tutaj absolutnie ludzie ciebie nie docenią.


Cechy (wybierz jedną z nich):
Pilot śmigłowca
Przed wojną wyszkolili cię w obsłudze helikopterów, i teraz dostajesz umiejętność pilotowania śmigłowców na poziomie 4.

Własny szybowiec
Nie.Mam.Bladego.Pojęcia.Jak.Ty.To.
Zrobiłeś. Zaczynasz grę z małym szybowcem. Jest tam miejsce dla jednego pasażera.

Stalowe nerwy
Pilot musi mieć stalowe nerwy prawda? Pakiet umiejętności siła woli, dostajesz w prezencie na poziomie 2.

Komentarz autora: Ta profesja z tymi cechami jest bardzo specyficzna tak samo jak wampir. Musi znaleźć swoje miejsce w odpowiedniej kampanii najlepiej wojskowej, gdzie wbrew wszystkim przekazom autorów gry - znajdzie się coś do latania.

Czołgista
„ Witam was panowie, przedstawiam wam szarika. ”


Wooow! Co to JEST!? Czy to czasem nie jest podobne do Juggernauta?!
       Po pierwsze, chyba należy się kilka wyjaśnień. Powiedź skąd wytrzasnąłeś działający czołg? Czy to znaczy, że posterunek rośnie w siłę? Osłupiałem! Po drugie, wytłumacz skąd się nauczyłeś takie coś prowadzić! Czyżby za takie szkolenie zapłaciłby posterunek? Wiesz co, na samym froncie to bym zrozumiał takie cacko potrafi z pewnością rozwalić w drobny mak maszyny molocha i na pewno miałbyś kupę roboty. Powiedz czego tu szukasz bo wydaje mi się, że jakiejś rozpierduchy, jeśli tak jedź do Detroit tam ciebie przyjmą z otwartymi ramionami i ustami jeśli wiesz co mam na myśli i jeśli jesteś facetem.


Cechy (wybierz jedną z nich):
Spec-Czołg
Nie wiedziałem, że twój czołg ma takie zastosowanie, wydaje się trochę stuningowany. Zaczynasz grę z zmodernizowanym według twojego uznania czołgiem, masz na to 100gambli.

Operator
Co to za przydupas? Twój przyjaciel?
Aaaaa…nie wiedziałem że do obsługi czołgu potrzebne są dwie osoby, ten tutaj, to twój pomocnik tak? Najwyraźniej, bo do czego innego się nie nadaje. Zaczynasz grę, z znajomym, którego zadaniem jest tylko obsługa działa.

Obsługa czołga
Chyba wiesz jak takie wielkie bydle poprowadzić? Potrzeba na to nie lada wyboksowanych umiejętności – dlatego masz już w prezencie od firmy umiejętność prowadzenie czołgu na poziomie 4. Teraz możesz się za to cacko brać, jest twoje!

Komentarz autora: Nie ukrywam. Tworząc tą profesję tak samo jak pilota miałem pomysł na piękną kampanię w typowo wojskowym klimacie na samym posterunku w kolorze stali. Chyba nigdzie indziej nie znajdzie ona zastosowania  ale prowadzenie czołgu na froncie może dać kupę zabawy.


Marynarz
„ ACHOJ!!! I butelka rumu! RUMU! ”


Naprawdę, potrafisz pływać na statkach? Chłopie, prawdziwy żeglarz? Nie wiem czy będzie dla ciebie robota podróże na lądzie są niebezpieczne, a na wodzie?
       Dobra słuchaj wierzę w twoje umiejętności widocznie masz powołanie do tego ja tam mam chorobę morską i na żadne statki czy inne łódki się nie dam, zapomnij! Mówisz, byłeś na wyspie? Gdzie? Kurcze
 masz jakąś mapę okolicznych wód? Wiesz czy można dostać się do europy? Cholera, wiem rozpędzam się ale nigdy wcześniej z żadnym marynarzem nie rozmawiałem, wiesz? Wcale nie wierzyłem w to, że można gdzieś pływać!? Widziałeś na pewno jakieś morskie mutanty, opowiesz o nich? Zaraz poleje Ci rumu i wszystko ładnie mi opowiesz.


Cechy (wybierz jedną z nich):
Achoj!
Swoje na morzu, rzece i innych zbiornikach wodnych, ten tego, odsłużyłeś, znasz się na tym i to cholernie dobrze, dostajesz umiejętność Żeglowanie na poziomie 4.

Łajba
Ja pierdziele, masz swoją łajbę? No nie mogę… Zaczynasz grę z łodzią – jaka ona ma być? To musisz uzgodnić z MG.

Stalker z Metra
„ W metrze, życie wygląda inaczej ”


Wszystkim, na powierzchni żyje się beznadziejnie bo wszędzie są mutanty i skurwiele, ale przez chwilę pomyśl jak życie musi wyglądać pod powierzchnią ziemi? W takim metrze?
       Więc, jeśli się wychowałeś tam na dole to musisz wiedzieć jak to wszystko wygląda. Tam jest prawdziwe piekło, a ty jesteś albo cholernym szczęściarzem, albo masz wielką wolę przetrwania. Nosisz więc przy sobie jak wszyscy stalkerzy, plecak amunicji i maskę gazową a w małej podręcznej torebce lekarstwa i flaszkę. Znasz wszystkie zakamarki pod ziemią, masz wyostrzony wzrok, bo przyzwyczaiłeś się do ciemności panującej pod ziemią a przede wszystkim masz koszmarne sny z udziałem duchów i upiorów. Dlaczego? Skąd mam wiedzieć? Nie chodzę w podziemnych tunelach, nie wiem co tam są za szkarady i inne czarostwa, Ty wiesz.
Cechy (wybierz jedną z nich):
Wyostrzony wzrok
Przez te wszystkie lata pod ziemią, w praktycznych ciemnościach, twój wzrok zdążył się przyzwyczaić i przystosować. Kary do testów wzrokowych dyktowane przez MG za ciemności możesz zmniejszyć nawet do 20%.

Kasta Stalkerów
Was, prawdziwych stalkerów jest naprawdę mało, ale Ty wiesz gdzie ich szukać… Mało tego, znasz już kilku! Otrzymujesz dodatkowe 100 gambli na utworzenie znajomego-stalkera – nie możesz stworzyć przyjaciela na śmierć i życie.

Przetrwanie
Kolejne lata w trudnych warunkach nauczyły ciebie jak poradzić sobie w każdej sytuacji, czy to nie będzie jaskinia, metro czy pustynia. Dlatego, pakiet Przetrwanie w umiejętnościach otrzymujesz gratisowo na poziomie 2.Rzeźnik
„ Chodź tu świnko mała, no chodź ”


Czekaj, masz na sobie zaschniętą krew? Kogo? Świni? Zabieraj ten kawał mięcha bo mi cały stół krwią zapaskudzisz!
       Ok, rozumiem, jesteś rzeźnikiem i specjalizujesz się w robieniu takich parówek i innego żarcia? Nie tylko, powiadasz? Wydaje mi się, że też wiesz jak zmusić człowieka do tego by mówił nie obrażaj się ale sam wygląd już wskazuje na to, że jesteś psycholem z tasakiem szukającym małej ofiary do poćwiartowania i wpierdzielenia. Nie, nie uważam, że jesteś kanibalem, ale twój wygląd na to wskazuje, na twoim miejscu, po pierwsze to bym się umył a po drugie schował ten tasak do jasnej cholery i zabrał to mięcho z mojego stołu!Cechy (wybierz jedną z nich):
Chodząca książka kucharska
No nikt by się nie spodziewał, ale potrafisz wyczarować prawdziwe cuda w z kawałka napromieniowanej wędlinki i skażonej wody, szacunek. Chyba będziesz najbardziej pożądanym osobnikiem w grupie lub w barach, prace znajdziesz w takich miejscach na pewno, no i znasz całą gamę prawdziwych przepisów kulinarnych! Dokładnie to 5, ale każda z nich jest wyjątkowa! Wszystkie przepisy mogą dawać jakieś małe profity tym, którzy je skonsumują – tak naprawdę wszystko zależy od MG i owego gracza, ale w ramach balansu, wszelakie udogodnienia wliczające się do testów nie powinny być większe niż -10%, oraz czas działania tych potraw nie powinien przekraczać 4h.

Bohater może rozwinąć swoje zainteresowania i wynaleźć lub kupić nowe przepisy – powinny one być wprowadzane do gry na zasadzie „sztuczek” – czyli jeśli gracz chce nowy przepis potrzebuje 200PD na to i nie może ich poznać więcej niż 1 na sesję.


Nie zadzieraj z rzeźnikiem
No dobra, przekaz zrozumiały, dużo mówić nie trzeba, posługujesz się nożami i podobnym narzędziem, naprawdę dobrze. Startujesz z umiejętnością - bronią ręczną na 3 poziomie.

Zielarz
„ Słuchaj, już ja cos z tego skręcę, masz lufkę? Tak w ogóle, fajna mam kose? Na trwake jest. ”


Tu w tych stronach zielarz? Wiesz, że nasza flora i fauna praktycznie nie istnieje? Ah sory, przecież to jasne.
       Możesz mi zatem wytłumaczyć, czym dokładnie się zajmujesz? Chyba nie chodzisz beztrosko po polance i nie zrywasz chwastów? Sam uprawiasz kilka roślin, nie uwierzę w to dopóki nie zobaczę. Skłonny jestem uwierzyć, iż, już byś miał ową roślinkę, to byś z niej coś wyczrował, jakieś ziele rozweselające? Oj, chyba trafiłem w sedno. Ziołowe leki na nasze choroby, kurcze to genialne! Szkoda, że tak mało realne, bo naprawdę, na uprawę roślin trzeba poświęcić dużo czasu, ponieważ w terenie dużo ich nie znajdziesz, chyba, że wyjedziesz do neudżungli. Mówisz, byłeś tam? Tia jasne.. taki wąchacz kwatów miałby sobie po
 Cholera co TO JEST? Rosiczka!?Cechy (wybierz jedną z nich):
Wór ziół.
Wiesz co to za torba? W niej, zawsze możesz znaleźć przydatne roślinki, mało tego, dam Ci ją na start, z małym dopalaczem. Znajdziesz tutaj około 10 różnych ziół, na przeróżne choroby, z różnymi efektami. Warto by było, gdybyś z MG ustalił każde ich działanie z osobna, żeby potem nie było nieporozumień! Pamiętaj, każdej możesz użyć tylko raz, chyba że w jakiś sposób zdobędziesz kolejne egzemplarze.


Zielnikarz
Zielarstwo byłbyś wykładać na dawnej uczelni, na Oxwordzie, czy jakoś tak to się pisało, nieważne. W każdym razie, twoja wiedza o ziołach ma poziom 4, kminisz?

Tajemnicza recepta ziela rozweselającego
U ciebie ludzie zawsze znajdą grama albo dwa, wiesz jak skręcać prawdziwe jointy, jak hodować takie roślinki i dzisiejszych trudnych warunkach a ponad to – zaczynasz grę z torbą gdzie masz już skręcone 10 blantów.

Rybak
„ Mówię wam, wczoraj, takiego karasia złapałem ”


Jaki jest sens, łowienia zmutowanych ryb, smażenia i tak dalej? Wydaje mi się, że jest to bez sensu, ale dawaj, przekonaj mnie.
       No i widzisz nie przekonałeś mnie, więc czemu nim chcesz być?


Cechy (wybierz DWIE z nich):
Chwali pięta i gawęda
Potrafisz godzinami zanudzać, o swoich połowach o opowiadać w nieskończoność o przygodach jakie zdarzyły się nad wodą, co Ci to daje? Ano, nigdy nie zanudzisz drugiego rybka, albo gościa, który w ogóle się na tym nie zna i uwierzy w każdą twoją bajkę.

Zawsze przy sobie
Masz zawsze sprawny zestaw do połowu dzikich rybek, w skład tego wchodzi, wędka, robaczki, zanęta i uwaga – zardzewiały trójząb(patrz statystyki miecza), na jakieś większe bydle.

Wojowniczy rybek
Wiesz jak walczyć z wodnymi bestiami, w końcu tyle razy przed nimi uciekałeś i widziałeś jak inni walczą za Ciebie. Kiedy atakujesz jakieś wodne mutanty, odliczasz sobie 20% utrudnienia, pasuje?

Ja tu coś złowię i chuj.
Startujesz z nową umiejętnością – łowienie ryb na poziomie 4.


Bandyta
„ Ty, skroimy go? ”


Nie ma to jak przemoc co?
Takich ludzi, na traktach jest całe mnóstwo. Czasem łączą się w grupy zorganizowane i tworzą gangi. Wtedy stary, jeżdżą po stanach i napadają pierwszych lepszych podróżnych. Czasem mi się tak wydaje, że to najbogatsi ludzie w całych stanach, przecież tylko dobytku co oni nakradli zrabowali to chyba nikt. Wtedy mi się przypomina, że większość z nich to albo całość przepiją albo wciągną z kolejną działką tornada, albo jeszcze inaczej, zostawią w burdelu. Wolna amerykanka jak to by powiedział  ktoś tam, nie ważne


Cechy (wybierz jedną z nich):
Gamble albo życie
Najczęściej wypowiadana fraza przez bandytów, chyba skutkuje, jednak zazwyczaj po tym, jak biedna ofiara odda resztę skażonego żarcia i tak zostaje zabita. Bohater otrzymuje umiejętność zastraszanie na poziom 4.

Siłka
Prawdziwy bandzior powinien być dobrze zbudowany prawda? W tym celu musi ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, ty masz to już za sobą, dodajesz 4 do atrybutu budowa.
Meteorolog
„W dzień, umiarkowane zachmurzenie, opady prawdopodobnie znikome, wiatr zachodni, temperatura około1 15 C, za to w nocy będą burze i tornada. ”


Pogoda potrafi zaskoczyć wielu podróżników, ale nie Ciebie, Ty chyba masz jakiś barometr w dupie, że wiesz kiedy zacznie padać.
       Dobra, to teraz możesz mi powiedzieć jaka będzie pogoda jutro? Widzisz, chciałbym wyruszyć do sąsiedniego miasta a nie wiem co mam ze sobą zabrać. Pogoda bardzo szybko się zmienia, za chwilę może grzać słońce i będzie trzydzieści stopni, a po tym sypnie śnieg a temperatura spadnie poniżej zera. Takie są realia w dzisiejszych czasach, ale teraz, Tobie płacę, za to, byś mnie uprzedził i wytłumaczył co i jak. Chce się dowiedzieć, co do odpowiedniej minuty, kiedy będzie słońce kiedy mam się schronić przed deszczem. Grube Gamble, chyba interes dobry co?


Cechy (wybierz jedną z nich):
Barometr w dupie
To działa tak, wstajesz rano i czujesz w dupie, że będzie padało, Wstajesz rano i swędzi cię dupa, znaczy będzie słońce, potem masz napad hemoroidów i wiesz, że w nocy będzie przymrozek. Kapujesz? Każdego ranka, możesz zdać BT test percepcji, a wtedy MG musi podać Ci prognozę pogody na cały dzień.

Pogody mi nie straszne
Nie ma tak, ze metorolog i nie wie jak to zrobić  żeby deszcz mu pokrzyżował plany no. Wszystkie kary wynikające z warunków atmosferycznych  są mniejsze o 20%.

Hodowca
„ Ciiip, Cipp cip cip cip!! Taś, taś taś! Do lwa kurwa, do lwa? ”


Wszystkich szpanerów z dużą giwerą mamy pod dostatkiem, aż chce się rzygać. A ktoś musi się bydłem zajać, no gnatem się nie najem, prawda?
       Sprawa ma się tak, ty hodujesz jakieś zwierzatka, czy to bardziej przyjemne jak świnki lub mniej, lub takie które potrafią obronić swojego pana. Czekaj ktoś puka. Oooo!! Jaka słodka mordka? Twój? Rękę odgryzie co? Ładny piesek no ładny ładny, podoba mi się. Wydaje mi się, że jesteś z tych normalnych, widzisz, kiedyś słyszałem o gościu, który podróżował przez stany ze swoją, świnią. Dasz wiarę? Traktował ją lepiej niż jakąś księżniczkę, ale i tak jak w końcu przymierał głodem, to ją zabił, upiekł i zjadł, po czym zmarł, bo się okazało, że była skażona jak całe Miami.Cechy (wybierz jedną z nich):
Opiekun
Ile miałeś już zwierząt pod swoją opieką? Na pewno całą masę, opiekowałeś się papugą cioci, kotkiem babci i mutkiem kumpla w jednym czasie i żaden z nich nie narobił Ci na dywan, to się nazywa moc skupiająca uwagę. Posiadasz umiejętność Opieka nad zwierzętami na poziomie 3.

Pies
Każdy chciałby mieć pieska, który jest w stanie go obronić, przytulić i ogrzać w czasie podróży na pustyni. Widzisz, ty takiego przyjaciela właśnie masz! Statystyki sprawdź w podręczniku.

Siad!
No, potrafisz nauczyć to bydle, by skakało na gwizdek, robiło pompki a przy okazji przynosiło frytki w zestawie HappyMeal, kumasz? Wszystkie testy związane z oswajaniem i nauką swoich podopiecznych, masz o poziom niższe.
Wampir
„ Po świecie krążą same plotki, jedna z nich głosi, że istniejemy. ”


Nigdy nie spotkałem żadnego, wampira i bardzo dobrze, ale mogę Ci o nich trochę opowiedzieć..
Na wstępie, musze powiedzieć, że nie mamy żadnych potwierdzonych informacji, że takie owe monstra w śród ludzi chodzą. Tylko zważając na fakt, że dziś, niczego nie możemy być pewni  rzeczywiście, ktoś całkowicie w ludzkiej postaci, może być wampirem, mówię ludzkiej, nie mam na myśli wielkich ptasich harpii, OK? Podobno są o wiele bardziej sprawniejsi, lepiej radzą sobie w trudnych warunków. Niektórzy nawet potrafią widzieć w całkowitych ciemnościach. Wszystko fajnie nie? Nie zupełnie. Cały czas maja ochotę  zabijać, kumasz? No jak nikogo nie ukatrupią w ciągu dnia, nie mogą być sobą. To krwiożercze bestie  musza zabijać i nieważne czy to będzie jakieś zwierzę, mutant czy kumpel..


Cechy (wybierz jedną z nich):
Wampiryczna sprawność
Pewnego dnia wstałeś, z bliznami na szyi – od tamtego czasu… jesteś jakiś mocniejszy i sprawniejszy, dziwne? Możesz podnieść którykolwiek pakiet umiejętności z kategorii budowy o dwa poziomy, chyba fajnie co?

Widzenie w ciemności
Potrafisz widzieć w ciemnościach – całkowitych, kiedy inni potykają się o własne sznurówki w ciemnościach Ty możesz ich po prostu dopaść i zabić. Dlatego otrzymujesz tylko połowę kar za ciemności w grze.

Odporność na choroby
Wszystkie wampiry są odporne na działania chorób, w związku z tym – nie musisz rzucać na tabelę chorób oraz nie możesz na nic zachorować w trakcie przygód.

Zanik żołąda
Chodzi tu o to, że jako wampir – nie musisz jeść ani pić, wystarczy Ci tylko zabić.SPECJALNE ZASADY GRY WAMPIREM.
- Wszyscy bohaterowie, którzy są „uczuleni” na mutanty – poznają od razu kim jesteś.
- Wampiryzm – jest również chorobą, musisz co dzień zabić przynajmniej jedno stworzonko. Jeśli tego nie zrobisz, otrzymujesz karę 10% do wszystkich testów, jesteś po prostu wkurwiony i nie wyładowany. Nie możesz się na niczym skupić, nawet spluwa w rękach Ci drży od nerwów. Jeśli nie będziesz zabijał przez kolejne dni otrzymujesz kolejne 10% kary do wszystkich testów w każdy dzień w którym nikogo nie zabiłeś. Chola, nie myśl sobie, że ten króliczek ciebie zadowoli i od razu przejdzie Ci cała ochota na zabijanie. Po prostu jeśli kogoś zabijesz – musi to być człowiek lub coś większego, mutanty czy ewentualnie zwierzęta(oprócz psów itp.) – anulujesz sobie 10% kary wynikającej z wampiryzmu.

Mutant – Czyli co oznacza bycie mutantem. Ogólnie – wyglądasz jak człowiek, żyjesz jak człowiek musisz jeść i pić – chyba że wybrałeś specjalną cechę – Zanik żołąda. Wszyscy bohaterowie którzy mają cechę z pochodzenia, że mogą wyczuwać mutanty – wywąchają ciebie na kilometr.Psionik
„  ”

Widzisz, taki gość, z różnymi kolczykami, łańcuchami może być, albo punkiem albo psionikiem, nie bój się, szybko się dowiesz, który jest który. Kiedy będziesz skakał jak mała żabka myśląc, że nią jesteś, a po chwili zobaczysz stado punków którzy się z Ciebie śmieją, w śród nich będzie jeden, poważny. Nie będzie punkiem tylko psionikiem i to on Ci zrobił wodę z mózgu, będziesz chciał w niego strzelić ale zatnie Ci się broń, rzucisz się na niego ale nagle wyda Ci się seksowną blądi w mini, po czym zwyczajnie spierdoli, a Ty dalej będziesz się ślinił za nią jak pies na końcu łańcucha, kminisz?
Nie wiem, czy zrozumiałeś tą aluzję? Chciałbym też dodać, że na posterunku psio nicy robią furorę  zamyka się ich czachy w takie biomechaniczne Chełmy, podobno wzmacnia to ich moce. Więc jeśli spotkasz kogoś takiego na swojej drodze uciekałbym.


Cechy (wybierz jedną z nich):
Charakternik
Bycie charakternym człowiekiem nie jest łatwe, psio nicy używają swoich wewnętrznych sił do kierowania myślami innych, na start dostajesz cały pakiet Siła Woli na poziom 2.

Uzdolniony
Byłeś tu i tam, tak naprawdę trochę już opanowałeś i jako psionik możesz stwierdzić – jestem uzdolnionym, ale czy to nie chujowe określenie? Może tak, ale dostajesz dodatkową sztuczkę, to już lepiej brzmi co?
Beka w chuj.Żadne z ilustracji nie należą do mnie. Wszystkie pochodzą z portalu www.deviantart.com i są wyłączną własnością ich użytkowników, ja sam nie posiadam żadnych korzyści finansowych z udostępniania obrazów na stronie.
5 komentarze:

Franek F pisze...

Mam wrażenie, że jest tu trochę, burdel. Niektórych zdolności postaci wgl nie rozumiem... o_O

Za to opisy mi się podobają w klimacie bardzo

Anonimowy pisze...

Kilka cech uważam za zdrowy przepak. Cecha inżyniera da Vinci jest strasznie przepakowana w porównaniu do podobnej cechy speca, to samo byłoby z bandytą i cechą "siłka". Tak jak i rusznikarz wypada mocno z "moja broń się nie zatnie" porównując do tego co oferuje cecha od Pazurów

MuzyQ pisze...

Dziękuję za komentarze, możecie być pewni, że wszystkie błędy i niedociągnięcia w tym balans postaram się poprawić.

Anonimowy pisze...

I wszędzie te błędy -.-' Tę do biernika, tą no narzędnika, wśród nie w śród. Zgadzam się, że to bardzo niezbalansowane. Są cechy, które się dublują, tylko, że jedna jest w wersji mocniejszej. Tak jakbym miał sobie zrobić własną profesję przepisując z podręcznika, tylko zmieniając wartości, żebym lepiej na tym wyszedł.

Wojciech Wons pisze...

Póki co skupiam się na projekcie scenariuszy do Robinsona, dlatego Profesje tutaj pozostają bez poprawek :)